Підтримка відновлення та структурних змін у вугільних регіонах України через малий та середній бізнес

Проєкт “Just Transition through Entrepreneurship” спрямований підтримати відновлення та структурні зміни у вугільних регіонах України під час економічних викликів та руйнувань, спричинених війною, шляхом надання комплексної допомоги підприємцям-початківцям, підприємцям, які вже працюють, та організаціям, які підтримують підприємницьку діяльність.

ОСНОВНІ ДАНІ

 • Тривалість проєкту

  01.03.2024 до 30.11.2024

 • Підтримка

  150 бізнесів та до 6 організацій

 • 500 євро/місяць

  Пряма фінансова допомога бізнесу

ЦІЛІ

Підтримка відновлення та структурних змін у вугільних регіонах України шляхом надання допомоги малому та середньому бізнесу й організаціям, які підтримують підприємців.

 • Географія проєкту

  Львівська та Волинська області.

 • Targeted SDGs

Мікро-, малі та середні підприємства становлять більшість серед усього бізнесу в Україні. Зараз вони стикаються з низкою викликів, які ставлять під загрозу їхнє функціонування. Відповідно, це значно впливає на економіку країни в цілому, зокрема й тому, що малі та середні бізнеси забезпечують понад 63% робочих місць в Україні. 

Вугільні регіони, такі як Волинська та Львівська області, стикаються з підвищеною невизначеністю у зв’язку з переходом від вугілля до екологічно чистої енергетики та закриттям підприємств. Доступ до прямої фінансової допомоги, навчання та підвищення кваліфікації мають вирішальне значення, аби необхідні зміни, спрямовані на обмеження глобального потепління, не мали негативного впливу на працевлаштованих місцевих жителів.

Війна Росії проти України спричинила довгострокові негативні наслідки для економіки, екосистем та вплинула на здоров’я людей. Війна також створила перешкоди для “зеленої” трансформації України та планів країни щодо змін відповідно до принципів “зеленої” економіки. Підтримка місцевого бізнесу була б надзвичайно корисною для малого та середнього бізнесу в регіонах, які натрапляють на труднощі, і надала б їм вкрай необхідну фінансову допомогу.

З метою підтримати малий та середній бізнес проєкт має такі завдання: 

 • закласти основу для більш інклюзивної, стійкої та екологічної української економіки;
 • забезпечити малі та середні підприємства у Львівській та Волинській областях можливістю продовжувати роботу та підвищувати стійкість їхніх бізнесів;
 • розширити потенціал майбутніх підприємців у формалізації їхніх бізнес-ідей та перетворенні на комерційні й ринкові продукти;
 • збільшити спроможність та базу знань організацій, які підтримують бізнес, для адаптації до структурних змін та надання довгострокової, сталої підтримки бізнесу.

Підтримка малого й середнього бізнесу в регіонах, які зазнали впливу від структурних змін, сприяє посиленню української економіки та забезпеченню справедливого переходу з урахуванням потреб усіх жителів.

 

_MG_2328

Напрями проєкту


Проєкт спрямований підтримати відновлення та структурні зміни у вугільних регіонах України під час економічних викликів та руйнувань, спричинених війною, шляхом надання комплексної допомоги підприємцям-початківцям, підприємцям, які вже працюють, та організаціям, які підтримують підприємницьку діяльність. Проєкт складається з чотирьох напрямів.

Напрям “Підприємці”

Підтримка бізнесів, які вже працюють, і прямо чи опосередковано пов’язані з вугільною галуззю. Задля відновлення та справедливої трансформації країни, учасники напряму отримають пряму фінансову допомогу, менторство, навчання та участь у нетворкінгу протягом 6 місяців.

Learn more

Напрям “Ідеї”

Спрямований на впровадження підприємництва як перспективного кар’єрного шляху в обраних регіонах завдяки підтримці підприємців-початківців у розвитку їхніх бізнес-ідей. Він триватиме 3 місяці і складатиметься з фінансової допомоги, навчання, менторства, доступу до навчальних матеріалів та заходів із нетворкінгу.

Триває набір заявок на цей напрям!

Learn more

Напрям “Мережування”

Передбачає співпрацю з організаціями підтримки бізнесу задля розробки послуг і програм для підприємців у регіоні, спрямованих на їхнє відновлення та зростання.

 Більше інформації незабаром.

Напрям “Партнерства”

Об’єднує експертів різних галузей на одноденній конференції, зокрема, представників влади, політиків, бізнес-лідерів німецьких, європейських та місцевих компаній, підприємців, громадські організації, лідерів індустрій та інвесторів. 

 Більше інформації незабаром.

Як проєкт "Just Transition through Entrepreneurship" може вас підтримати?

Проєкт завдяки різним напрямам підтримки має на меті надати комплексну допомогу екосистемі підприємництва у Львівській та Волинській областях. Окрема увага приділяється тим бізнесам та особам, які зазнали впливу від структурних змін, а також постраждали від руйнувань, спричинених війною.

 • Для підприємців:

  Якщо ви підприємець, ваш бізнес активно працює та пов’язаний із цільовими регіонами Львівської та Волинської областей, ви можете отримати пряму фінансову допомогу, доступ до тренінгів та воркшопів, а також можливість розвивати нетворкінг та спілкуватися з експертами в Україні та на ринку ЄС. На додаток, проєкт включає індивідуальне менторство, яке допоможе вам адаптуватися до структурних змін в регіонах та розвивати свій бізнес.

 • Для підприємців-початківців:

  Якщо у вас є бізнес-ідея, яка може мати економічний, екологічний чи соціальний вплив на підтримку структурних змін на Львівщини та Волині, заохочуємо вас узяти участь у пре-інкубаторі. Ви отримаєте доступ до воркшопів, навчальних матеріалів та фінансування експертних послуг, щоб перетворити вашу ідею на продукт або послугу, яка може вийти на ринок.

 • Для організацій:

  Якщо ви працюєте в організації з підтримки бізнесу або є приватною особою, яка підтримує підприємництво та економічне зростання в Україні, ви можете взяти участь у напрямах “Партнерства” чи “Мережування”. Більше інформації з’явиться незабаром!

Долучайтеся


Якщо ви зацікавлені в програмі як учасник або партнерська організація, будь ласка, заповніть контактну форму нижче або зв’яжіться з нами – justtransition@enpact.org.

  Мене цікавлять програми для малого й середнього бізнесу в Україні, тому що я:


  Згода на обробку персональних даних:

  Партнери проєкту

  Проєкт “Just Transition through Enterpreneurship” фінансується Федеральним міністерством економіки та клімату Німеччини (BMWK) за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт впроваджується неприбутковою організацією enpact.